CEEPUS Freemover oktatói, hallgatói mobilitás 2021/2022 őszi félév

A CEEPUS Magyarországi Iroda közzétette a 2021/2022-es tanév őszi félévére szóló CEEPUS (Közép-európai Felsőoktatási Csereprogram/Central European Exchange Programme for Universities Studies) freemover hallgatói és oktatói mobilitási ösztöndíj-lehetőségeket.

A freemover pályázattípusban a CEEPUS tagországok bármely felsőoktatási intézményében aktív státuszú hallgatók és oktatók nyújthatnak be pályázatot a CEEPUS tagországok bármely akkreditált felsőoktatási intézményéhez, az intézmény egyéb CEEPUS hálózati részvételétől függetlenül. A freemover pályázatokat a rendelkezésre álló hónapkeret erejéig tudják jóváhagyni az egyes fogadó országok. A 2021/2022-es tanév őszi félévére szinte az összes CEEPUS tagország megnyitotta ezt a lehetőséget. A pályázatok benyújtásának határideje országonként eltérő lehet. Bővebb információ a fogadó ország nemzeti irodájától kapható.

Célországok lehetnek: Albánia, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Észak-Macedónia, Horvátország, Koszovó, Lengyelország, Montenegró, Románia, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia.

Figyelem!

A pályázás és - nyertes pályázat esetén - a kiutazás előtt a pályázó felelőssége az adott célország beutazási rendelkezéseinek és a mindenkor hatályos hazai járványügyi intézkedéseknek, valamint a küldő, illetve fogadó intézmények irányelveinek ismerete, illetve a fogadó intézmény fogadókészségének egyeztetése.

A hazai hallgatók és oktatók számára szóló pályázati felhívást ezen a linken érik el.

Pályázhatnak: alap-, mesterképzéses és PhD hallgatók

Feltételek: CEEPUS országbeli állampolgárság,

• aktív hallgatói státusz az ösztöndíjas időszak alatt,
  • legalább 2 lezárt félév a kiutazás megkezdéséig,
  • az adott hálózat intézményi koordinátorának vagy hálózati koordinátorának/partnerének támogatása,
  • a kinntartózkodás alatt a mobilitás típusának megfelelő tevékenység végzése kötelező.

Pályázható időszak:

• félév áthallgatás (3-5 hónap)
  • szakdolgozatírás/disszertációírás (1-2 hónap)

Pályázhatnak: főállású oktatók

Mobilitás célja:

• 5 munkanap alatt minimum 6 tanítási óra és/vagy szakdolgozati konzultáció megtartása kötelező (ez technikailag 1 hónap mobilitásnak minősül a pályázati rendszerben)
  • a mobilitáshoz társulhat kutatás, konferencián való részvétel, de ez kizárólagos cél nem lehet!

Az ösztöndíj elnyerésének általános feltételei:

• egyetemi vagy főiskolai oktatói munkaviszony,
  • a minimum 5 munkanap alatt minimum 6 tanítási óra és/vagy szakdolgozati konzultáció megtartása, és az ehhez kapcsolódó oktatási terv bemutatása a pályázatban,
  • hálózati mobilitás esetén az adott hálózat intézményi koordinátorának vagy hálózati koordinátorának/partnerének támogatása,
  • az ösztöndíjas időszak alatt egyéb ösztöndíjazásban nem részesül (kettős finanszírozás kizárása),
  • CEEPUS országbeli állampolgárság,
  • a pályázó saját állampolgárságával, ill. életvitelszerű tartózkodási helyével megegyező országba nem utazhat CEEPUS támogatással.

Aktuális felhívás: https://tka.hu/hir/15649/irany-kozep-europa-ceepus-freemover-hallgatoi-es-oktatoi-osztondijak-2021-2022-oszi-felev

A CEEPUS programról bővebb információ: https://tka.hu/palyazatok/114/ceepus

További információ kapható a ceepus@tpf.hu címen.