CESAER [Conference of European Schools of Advanced Engineering Education and Research]

Küldetése, hogy támogassa a kiválóságot a mérnökképzés és a kutatás terén, valamint az innováció előmozdítása az iparral való szoros együttműködésben, annak érdekében, hogy az élenjáró tudás hasznosulni tudjon az iparban és a társadalomban is. A CESAER-t 1990-ben alapították, mostanra 26 országból 53 intézmény a tagja, köztük a BME egyetlen magyar intézményként. A CESAER tagjai az alábbi fő célkitűzések és alapelvek iránt kötelezték el magukat: magas színvonalú kutatásalapú mérnökképzés, élvonalbeli tudásalapú kutatás, szoros együttműködés az iparral az innováció érdekében, az oktatás, kutatás és innováció tudásháromszög színvonalának folyamatos növelése és teljessé tétele, hozzájárulás a fenntartható gazdaság, társadalom és környezet fejlődéséhez. A fő tématerületekre épülő munkacsoportok a következők: Tudományos Műszaki Oktatás, Nemzetközi Együttműködések, Humánerőforrás, Benchmarking, Innováció, EU Támogatási Eszközök és Nyitott Tudomány.