HÁLÓZATON BELÜLI MOBILITÁS
Amennyiben a küldő intézményben működik olyan CEEPUS hálózat, amelynek témája a pályázó számára releváns, hálózati mobilitási pályázat nyújtható be. Az intézmény által kiírt pályázati felhívásnak megfelelően a lehetséges ösztöndíjasok kiválasztását a hálózat helyi koordinátora végzi.
HÁLÓZATON KÍVULI (FREEMOVER) MOBILITÁS
Ha az oktató a saját intézményében nem talál megfelelő CEEPUS hálózatot, akkor freemoverként van lehetősége bekapcsolódni a programba, amennyiben a hálózatok nem használták fel a rendelkezésükre álló kereteiket. A freemover pályázattípusban a CEEPUS országok bármely felsőoktatási intézményében aktív státuszban lévő oktatók nyújthatnak be pályázatot a CEEPUS országok bármely felsőoktatási intézményéhez. Freemover pályázat beadására a tavaszi szemeszterre van lehetőség. Az őszi szemeszterre szólóan külön felhívás esetén nyújtható be pályázat, melyet honlapunkon teszünk közzé nyár elején.
Megnyílt a pályázási lehetőség a 2020/2021-es tanév őszi félévére (2020. Szeptember 1. - 2021. Január 31.) szóló CEEPUS FREEMOVER oktatói mobilitási ösztöndíjra. Célországok lehetnek: Albánia, Ausztria*, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Észak-Macedónia, Koszovó, Lengyelország*, Montenegró, Románia, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia. *Ausztria és Lengyelország esetében kérjük, előzetesen tájékozódjanak a fogadó ország nemzeti irodájánál. Figyelem! A pályázás és - nyertes pályázat esetén - a kiutazás előtt a pályázó felelőssége az adott célország beutazási rendelkezéseinek és a mindenkor hatályos hazai járványügyi intézkedéseknek, valamint a küldő, illetve fogadó intézmények irányelveinek ismerete, illetve a fogadó intézmény fogadókészségének egyeztetése. CEEPUS ösztöndíjfelhívás: https://tka.hu/hir/14119/irany-kozep-europa---ceepus-freemover-hallgatoi-es-oktatoi-osztondijak-20202021-oszi-felev |
Pályázhatnak: főállású oktatók
Mobilitás célja:
- 5 munkanap alatt minimum 6 tanítási óra és/vagy szakdolgozati konzultáció megtartása kötelező (ez technikailag 1 hónap mobilitásnak minősül a pályázati rendszerben)
- a mobilitáshoz társulhat kutatás, konferencián való részvétel, de ez kizárólagos cél nem lehet!
Az ösztöndíj elnyerésének általános feltételei:
- egyetemi vagy főiskolai oktatói munkaviszony,
- a minimum 5 munkanap alatt minimum 6 tanítási óra és/vagy szakdolgozati konzultáció megtartása, és az ehhez kapcsolódó oktatási terv bemutatása a pályázatban,
- hálózati mobilitás esetén az adott hálózat intézményi koordinátorának vagy hálózati koordinátorának/partnerének támogatása,
- az ösztöndíjas időszak alatt egyéb ösztöndíjazásban nem részesül (kettős finanszírozás kizárása),
- CEEPUS országbeli állampolgárság,
- a pályázó saját állampolgárságával, ill. életvitelszerű tartózkodási helyével megegyező országba nem utazhat CEEPUS támogatással.
Pályázat beadásának módja: pályázati anyag online feltöltése a www.ceepus.info honlapon.
Beadási határidők:
- Hálózati mobilitás az őszi szemeszterre: 2020. június 15.
- Hálózati mobilitás a tavaszi szemeszterre: 2020. október 31.
- Freemoverként az őszi szemeszterre: a Tempus Közalapítvány honlapján közétett külön felhívásban szereplő információk szerint.
- Freemoverként a tavaszi szemeszterre: 2020. november 30.
Bővebb információ a pályázati feltételekről, a pályázás menetéről és a csatolandó dokumentumokról: www.ceepus.hu, a központi osztrák CEEPUS Iroda honlapja: www.ceepus.info.
Ösztöndíj mértéke: Az ösztöndíjak aktuális összegei www.ceepus.info központi pályázati felületen az egyes országok zászlóira kattintva találhatók. Az ösztöndíjat a fogadó felsőoktatási intézmény folyósítja.
További információ: Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatósága (R. épület, 1. emelet. 104.) Marositsné Moldvay Rita (moldvay.rita@mail.bme.hu)