K-ARRIER NAP - Koreai álláslehetőségekről

Kedves Diákok!

A Koreai Köztársaság Nagykövetsége és a KOTRA közösen szervez karriernapot, amelynek célja, hogy a magyar egyetemek kiváló végzősei kapcsolatba kerüljenek a magyarországi koreai vállalatokkal.

A rendezvény a K-arrier Nap nevet kapta, időpontja és helyszíne pedig a következő:

ㅇ Időpont: 2024. május 14. (kedd), 13:00-17:00

ㅇ Helyszín: BME K épülete (Budapest,  Műegyetem rkp. 3.)

Kérjük, hogy az eseményen való részvételhez itt regisztrálj!

Kérjük, ne feledd, hogy a cégekkel való találkozás megkönnyítése érdekében ajánlott önéletrajzát magaddal hozni!

Kapcsoljuk össze a jövődet Koreával!

Dear Students,

The Embassy of the Republic of Korea and KOTRA are jointly organizing a Career Day aimed at connecting outstanding graduates from Hungarian universities with Korean companies in Hungary.

The event is called K-arrier Nap, and the time and the venue for the events are as follows:

ㅇ Date: 14 MAY 2024 (Tuesday), 13:00-17:00

ㅇ Venue: BME K building (Budapest,  Műegyetem rkp. 3.)

Please register yourself  here  to participate in the event!

Also, please remember that it is highly recommended for you to bring your CV, to facilitate the meeting with the companies.

Let's connect your future with Korea!