CEEPUS- Fulbright - Suzuki Infónap Mesterszakos és Doktorandusz hallgatóknak

Információs nap mesterszakos, doktorandusz hallgatóknak és oktatóknak

Az információs napon az alábbi témakörök kerülnek bemutatásra:

1. Ha Közép-Európa országaiba terveznek mobilitást a CEEPUS program mobilitási lehetőségeit ajánljuk.

Beadási határidő: 2024. április 30.

2. Ha a közeli terv USA bármelyik egyeteme - a Fulbright ösztöndíj ad erre lehetőséget.

Posztgraduális Hallgatói Ösztöndíjak a 2025-2026-os tanévre

Pályázat beadási határidő: 2024. május 15.

Oktatói, Kutatói Ösztöndíjak a 2025-2026-os tanévre

Pályázat beadási határidő: 2024. október 16.

3.  Ha pedig Japán a cél, a Shizuoka Egyetemre a  Suzuki Ösztöndíjjal lehet pályázni.
               SUZUKI ösztöndíj

Az információs nap elhangzott előadásai:

• 15:00 - 15:20  Regionális együttműködési és mobilitási lehetőségek a CEEPUS programban - Kamocsa Gábor csoportvezető, Tempus Közalapítvány
  • 15:20 - 15:30  BME CEEPUS hálózatai - Marositsné Moldvay Rita, CEEPUS Intézményi Koordinátor
  • 15:30 - 16:20  Fulbright Ösztöndíjlehetőségek  - Kaszásné Becsei Anna programfelelős, Litkei Kornélia Education USA oktatási tanácsadó (Fulbright Bizottság)
    •  Benkő Melinda (ÉPK): Félév Fulbrighttal a University of Illinois Egyetemen - Urban Form and Space Usage témában
    •  Kollár Zsolt (VIK) : Kennesaw State University, Georgián töltött kutatás Fulbrighttal - "EEG signals processing and classification using machine learning and AI"
  • 16:20 - 16:40  Suzuki ösztöndíjjal Japánban - Nagy Balázs (VIK)
  • 16:40 - 17:00  Felkészülés Japánra és a Suzuki ösztöndíjra - Félév kutatás a Shizuoka Egyetemen - Kovács Szilárd (VIK)

Időpont: 2024. március 20. szerda 15:00 óra

Helyszín:  BME, K épület, első emelet 97 - Oktatói Klub.

Mindenkit szeretettel várunk!

NKI