Erasmus + VÉGLEGES eredmények

Erasmus+ Tanulmányi Részképzés pályázat végleges eredményei 2024/2025 őszi félévre EU-n belül és kívül

VÉGLEGES EREDMÉNYEK

Kedves Hallgatók!

Kari bontásban alább olvashatók az Erasmus tanulmányi részképzés 2024/2025 őszi tanévére vonatkozó végleges eredmények listái.

A végleges rangsorokat a fellebbezések és lemondások alapján a kari Erasmus Bizottságok állapították meg, amelyek alapján a kari elérhető kvóta figyelembevételével lettek az ösztöndíjas helyek kiosztva.

A listákon csak azok a hallgatók Neptun kódjai szerepelnek, akik vagy Erasmus ösztöndíjat, vagy ebben az évben először zero grant lehetőséget kapnak.

ZERO GRANT LEHETŐSÉG

A zero grant lehetőség tandíjmentes féléváthallgatást és Erasmus státusz elnyerését jelenti, ösztöndíj nélkül. Aki zero grant lehetőséggel vesz részt Erasmus mobilitáson nem jogosult kiegészítő támogatásra (esélyegyenlőségi és tartós betegség esetén) sem.

Zero grant lehetőséget a kari Erasmus Bizottságok jelölése alapján kizárólag azoknak a hallgatóknak ajánlottuk fel, akik:

• a Neptunban rögzített mesterképzésük utolsó előtti félévében járnak
  • nem tudnának tavaszra újra pályázni mert befejezik a képzést
  • van a fogadó intézményben még hely számukra.

FONTOS: a zero grant lehetőséget a fogadó intézménynél elérhető létszámok tükrében kizárólag ezeknek a hallgatóknak ajánlottuk fel, cserére nincs lehetőség.

A zero grant kiutazáshoz ugyanúgy támogatási szerződés megkötése szükséges és ugyanolyan jogok és kötelezettségek járnak vele - kreditek teljesítési kötelezettsége, Learning Agreement aláíratása, zárási dokumentumok benyújtása -, mint az ösztöndíjas kiutazás esetében.

A nomináláshoz kérjük, hogy a zero grantre megjelölt hallgatók március 25-én, hétfőn 16 óráig jelezzék az erasmus@bme.hu címre, hogy elfogadják-e a lehetőséget. A határidő elmulasztása automatikusan azt jelenti, hogy a hallgató nem kíván élni a lehetőséggel. Erről az érintett hallgatók e-mailt is kapnak.

LEMONDÁS

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a végleges eredmények közzétételét követően beérkezett lemondások esetén a felszabadult helyeket a 2024/2025 tavaszi félévre történő pályázásra csoportosítjuk át. Cserére nincs lehetőség, a nagyon szűk nominációs határidők miatt.

Aki nem látja a Neptun kódját a listán az azt jelenti, hogy különböző okok miatt most nem nyert ösztöndíjat/zero grant lehetőséget, erről a kari Erasmus Bizottságoktól kaphat további információt, de már fellebezésre nincs lehetőség.

Akik most nem nyertek, ne keseredjenek el, őket arra bátorítjuk, hogy pályázzanak majd újra a 2024/2025 tavaszi félévre szóló pályázat megjelenésekor. A tavaszi pályázat megjelentése 2024 júliusban várható.

KÖVETKEZŐ LÉPÉSEK

A végleges lista alapján elindul a nomináció folyamata, amelyet a fogadó intézmények által közzétett nominációs határidők mentén haladva intézünk. Amikor a nomináció megtörtént, írásban kapnak értesítést a jelentkezés határidejével és menetével kapcsolatban, amelyet önállóan kell intéznie a hallgatóknak.

EREDMÉNYEK:

EU-n kívüli végleges eredmények: ITT!

Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatósága

*************************************************************************************

Előzetes Eredmények

A beérkezett 307 pályázatnak lezajlott a szakmai bírálata a kari Erasmus Bizottságok által, akik megküldték az előzetes eredményt. A honlapon közzé tett kvóták alapján a helyek kiosztásra kerültek.

EU-n belüli előzetes eredmények karonként: FONTOS: EZEK AZ EREDMÉNYEK MÉG VÁLTOZHATNAK, AKÁR A SORREND IS!!!

A bírálatokkal kapcsolatos kérdéseikkel kérjük, hogy a kari Erasmus Koordinátorokhoz forduljanak.

A pontozás a Pályázati Felhívás és az 1. sz melléklete (A BUDAPESTI MŰSZAKI ÉS GAZDASÁGTUDOMÁNYI EGYETEM

ERASMUS+ tanulmányi mobilitási pályázat egységes pontozási rendszere) alapján lett kiszámolva.

Kari Erasmus+ koordinátorok:

Építőmérnöki Kar (ÉMK)

Dr. Kövesdi Balázs

e-mail: kovesdi.balazs@emk.bme.hu

Gépészmérnöki Kar (GPK)

Dr. Bíró István

e-mail: erasmus_gpk@m365.bme.hu

Fogadási idő: kedd, 8:15-10:00 , "G" épület, G111 szoba

Építészmérnöki Kar (ÉPK)

Gyetvainé Dr. Balogh Ágnes

e-mail: ndh@epk.bme.hu

Fogadási idő: hétfő 12:00-13:00; "K" épület 2/14-es szoba