Erasmus+ Statisztika 24/25 tanév

Erasmus+ 23/24 kiutazó/beutazó statisztikák

Érdekességként készítettünk egy statisztikát a ki- és beutazó Erasmus+ hallgatói mobilitásokról:

Erasmus+ 2024/2025 őszi pályázati statisztika

Lezárult a 2024/2025-ös tanév őszi félévére az Erasmus+ tanulmányi részképzésre vonatkozó pályázati határidő. A megadott határidőre összesen 307 pályázat érkezett (ebből 36 EU-n kívülre), megjelölve összesen több mint 100 különböző intézményt Európán innen és túlról.

A pályázatokat a tegnapi napon kiküldtük a kari Erasmus+ Bizottságoknak bírálatra, az előzetes eredményt a honlapon 2024. március 4-én tesszük közzé.

Érkeztek pályázatok mind a nyolc karról:

A pályázatokban összesen öt intézmény jelölhető meg, a legtöbben általában három egyetemet választottak és a legnépszerűbb országok között továbbra is a mediterrán országok szerepelnek előkelő helyen. Új fejleményként Franciaország és Törökország is felkerült a legnépszerűbbek közé, ami azért is örvendetes, mert mindkét országból a BME-re érkező Erasmusos hallgatók magas létszámban képviseltetik magukat.

Az első, második és harmadik helyen EU-n belül megjelölt intézmények között található északi és déli ország is:

A megjelölt EU-n kívüli intézményeknél pedig idén az Ázsia szívében található NUS lett a legnépszerűbb:

A pályázók között a mesterképzéses hallgatók vannak többben, és idén doktoranduszok is pályáztak:

A pályázatok bírálatának ütemterve:

Előzetes eredmények közzététele kari bontásban

2024. március 4.

Fellebbezési, felszólalási lehetőség az előzetes eredmények ellen a Kari Erasmus Bizottságoknál

2024. március 11-ig

Végleges eredmények közzététele