Osztrák-Magyar Online Nyári Egyetem

Osztrák-Magyar Online Nyári Egyetem, 2022. július 10–23.

A Bécsi Egyetem Finnugor Intézete és az ELTE Savaria Egyetemi Központja idén 30. alkalommal rendezi meg Osztrák-Magyar Nyári online Egyetemét, amely kitűnő lehetőséget kínál magyar, ill. osztrák egyetemi hallgatóknak közös nyelvtanulásra, nyelvi kompetencia fejlesztésre és az egymás közötti kommunikáció támogatására a két szomszédos ország kultúrájának kölcsönös megismerése mellett.

Az online tanfolyamot a Zoom alkalmazás segítségével bonyolítják le.

Pályázhat bármely szakos hallgató, aki A2-es, ill. B1-es vagy B2-es német nyelvtudását igazolni tudja (nyelvvizsgabizonyítvány, egyéb igazolás a nyelvtudásról).

Jelentkezési határidő: 2022. május 30.

Jelentkezési lap: https://finno-ugristik.univie.ac.at/studium/internationales/sommerkolleg...

Regisztrációs díj: 6 000,- HUF

A nyári egyetem költségeit (oktatás, tananyag, keretprogramok) az Osztrák-Magyar Akció Alapítvány projekttámogatásából finanszírozzuk. Az egyéb költségeket (regisztrációs díj, technikai eszközök, internetkapcsolat) a résztvevők önköltség formájában maguk állják.

A rendezvény támogatója: az Osztrák-Magyar Akció Alapítvány