A MŰEGYETEM A BOGOTÁI CAEI KONFERENCIÁN IS KÉPVISELTETTE MAGÁT

A BME is képviseltette magát az idén hatodik alkalommal megrendezett Nemzetközi Oktatás Amerikai Kongresszusán (CAEI). Összesen tizenhárom magyar felsőoktatási intézmény munkatársa vett részt a konfrencián a Tempus Közalapítvány szervezésében.

A Műegyetemnek számos latin-amerikai - elsősorban brazíliai - kötődése van intézményi szinten és a térség hallgatóinak nagy számban történő fogadása miatt. A CAEI-n résztvevő latin-amerikai intézmények képviselői is kifejezetten érdeklődtek a Műegyetem oktatási és kutatási lehetőségei iránt. A meglévő együttműködések megerősítése mellett alkalom nyílt felvenni a kapcsolatot további, lehetséges partnerekkel is.

A részvételről a bogotái magyar nagykövetség honlapján olvasható egy rövid beszámoló.

- LL -