Tovább erősödött a magyar és a brazil felsőoktatás együttműködése

Nagyszabású nemzetközi konferencia helyszíne volt a Műegyetem. Az eseményre magas rangú tisztségviselők, egyetemi vezetők, tudósok, oktatók érkeztek 5 kontinens 24 országából.

„A brazíliai egyetemek presztízse napjainkban egyre nő: a köztük meglévő, ugyanakkor más országokon is átívelő, példás együttműködésük olyan rendszert alkot, amelyhez a BME és a többi magyar felsőoktatási intézmény egyaránt szívesen csatlakozik” – mondta megnyitó beszédében Józsa János, a Műegyetem rektora, a Magyar Rektori Konferencia (MRK) elnöke a nagyszámú brazil egyetemet tömörítő Coimbra Csoporttal (Coimbra Group of Brazilian Universities, CGBU) közösen szervezett „Globális egyetemek a 21. században: jellegzetességek, trendek és a fő kihívások” című nemzetközi konferencián a Díszteremben.